قوانین ما

بر اساس مفاد ذيل و با استناد به قوانين مرتبط کشور بويژه ماده10قانون مدنی – قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که ان را منعقد نمودهاند در صورتی که مخالف صريح قانون نباشد نافذ است – منعقد گرديده وطرفين ملزم به رعايت آن مي باشد.

کاربر گرامی ، دایرکت فا  بر روی رعایت قوانین بسیار سخت گیر بوده و سرویس دهی بدون اختلال به کاربران خود را ، از هر چیز دیگر مهم تر میداند . لذا از شما خواهشمندیم قبل از ثبت نام و خرید سرویس ، حتما قوانین زیر را مطالعه نمایید و ثبت نام در سایت و خرید هر محصول از دایرکت فا یعنی پذیرفتن تمامی قوانین درج شده در زیر ؛

شرایط سرویس

کلیه کاربران سرویسهای دایرکت فا و کلیه اشخاص پس از تهیه هر یک از سرویسهای دایرکت فا، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس دایرکت فا می باشند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که دایرکت فا از سرویس آنها استفاده می کند. این شرایط جامع و کامل نبوده و دایرکت فا حق اضافه، حدف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وبگاه www.directfa.com برای خود محفوظ می دارد ، قوانینی که در صفحات سفارش وجود دارد حکم قوانین این صفحه را دارد ؛ و نیازی به درج در این صفحه ندارد. هرگونه شکایت و گزارش در مورد تخطی کاربران از این شرایط می بایست از طریق ایمیل یا فکس به صورت کتبی به دایرکت فا اعلام گردد.

1 تعاریف:

1 خریدار کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید.
1.2 سرویس : هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی وارتباطی قابل ارائه توسط گروه
1.3 پرتال کاربران : وبگاهی به آدرس https://my.directfa.com/clientarea.php که خریدار در آنجا حساب داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویسهای خود را مشاهده؛ آنها را تمدید نموده یا ارتقا دهد و مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش و بروز رسانی است
1.4 پرتال پشتیبانی : وبگاهی به آدرس https://my.directfa.com/clientarea.php که کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیلهای خریداران و سایر کاربران با گروه در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است
1.5 تعرفه : فهرست کامل سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها ومحدودیتها وقیمتها به نحوی که خریدارکاملا آگاه گردد.
1.6 Spam (هرزنامه) : ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد.
1.7 Spam Cop : وب سایت شناسائی ومقابله با Spam ( Spamcop.net )
1.8 IDC : مرکز خدمات داده ای اینترنت Internet Data Center
1.9 تحویل خدمات : ارائه شناسه یا کلمه عبور استفاده از سرویسهای خریداری شده ویا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و گروه
1.10 کاربر وب سایت : کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت خریدار را مشاهده و مرور می کنند.

2 هویت:

2.1 هویت خریدار : خریدار شخصی حقیقی یا حقوقی است که مشخصات وی در پرتال کاربران وجود دارد و سرویسهای خریداری شده تحت حساب وی مدیریت می شود
2.2 در مورد خریداران با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام الاختیار در پرتال کاربران معرفی می گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده خریدار بوده و گروه در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق وعملکرد مالکیتی ومسئولیتی خریدار نخواهد داشت .
2.3 برای حفظ حقوق قانونی خریداران، کلیه خریداران موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه ، کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی ودرخواست شخص حقوقی همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات، به گروه می باشند. در صورتیکه گروه ، در هنگام تکمیل فرآیند خرید وبه جهت تسهیل وتسریع امور اقدام به دریافت وکنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای گروه محفوظ بوده و با عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به گروه ، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیما بر عهده خریدار خواهد بود . گروه مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ خریداران ونمایندگان آنها ندارد .
2.4 خریدار اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها وشماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران می کوشد. گروه حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید. گروه حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید.
2.5 مالکیت سرویس و کلیه مسئولیتها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خریدار ویا نماینده خریدار هریک به تنهائی می باشد.
2.6 در صورتیکه به درخواست مشتری و در راستای کاهش هزینه ویا بهبود کیفی خدمات نگهداری و تمدید، به جای مشخصات خریدار مشخصات گروه ارائه کننده خدمات ، ثبت شده باشد همچنان مالکیت و کلیه حقوق و مسئولیتها بر عهده خریدار خواهد بود.

3 نحوه ارتباط طرفین با هم:

3.1 روش ارتباطی مستند گروه با خریدار، آدرس ایمیل خریدار که حساب کاربری وی در پرتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود.
3.2 روش ارتباطی مستند خریدار با گروه ، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از گروه خواهد بود.
3.3 استفاده از ایمیل برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیز برای خریدار محسوب نمی گردد.
3.4 گروه مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع گروه نرسانده است ندارد.

4 حداکثر زمان تحویل:

5.2.1 حداکثر زمان تحویل برای سرویسهای گروه که با عنایت به شرایط عمومی کشور وبا فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است .

  • ثبت دامنه 2 روز کاری
  • سرویس میزبانی آنی

5 فعالیتهای غیر مجاز خریدار:

تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. دایرکت فا تنها تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. دایرکت فا حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که دایرکت فا از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها دایرکت فا بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی ، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود همچنین دایرکت فا  در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. دایرکت فا هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود.

6 بازگشت پول :

6.1 کلیه سرویس های دایرکت فا به استثنای سرویس های اعلام شده در زیر دارای 7 روز ضمانت برگشت وجه از زمان پرداخت می باشند. سرویس هایی که ضمانت برگشت پول ندارند عبارتند از:

  • کلیه هزینه های مربوط به خدمات دامین (شامل ثبت، انتقال، تمدید دامین)
  • سرویس های میزبانی اختصاصی ؛ سرویس های پر بازدید ؛ نمایندگی های میزبانی وب .

6.2 ضمانت برگشت وجه تنها در هفته اول سرویس های جدید ارائه می شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی شود.
6.3 پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت پول مسموع نخواهد بود
6.4 برگشت پول با درخواست کتبی مالک تنها با حضور وی یا نماینده قانونی او در محل گروه یا از طریق اعلام یک شماره حساب سیبا توسط مالک و واریز اینترنتی به آن حساب از طریق سیستم اینترنتی سبا بانک ملی پس از کسر کارمزدهای مقرر گروه و هزینه های قرارداد مانند هزینه پیک و هزینه کارمزد بانکی ممکن است.

6.5 امکان واریز وجه های برگشتی به حساب بانکی پس از تایید واحد فروش در پایان هر ماه شمسی وجود دارد .

6.6 در صورتی مشکلی در سرویس دهی دایرکت فا باشد ، کل مبلغ و در صورت انصراف از خرید ( بدون دلیل ) 50% از مبلغ کل واریز خواهد شد و 50% از هزینه پرداختی جهت هزینه های راه اندازی کسر می گردد .

7 بدهی ها :

18.10.1 گروه با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویسها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر گروه ) کسر نماید
18.10.2 گروه برای هر روز تاخیر خریدار در تسویه بدهی ها، خسارات ویا جرائم وامثالهم معادل دودهم درصد (0.2%) خسارت به صورت روزانه منظورمی نماید که بطور یکجا ودر هنگام تسویه بدهی، خریدار موظف به تسویه مجموع آن خواهد بود.

8 جرائم :

8.1 گروه حق دریافت هزینه برای تاخیر مشتری در تمدید به موقع سرویسهای دامنه میزبانی و امثالهم را خواهد داشت.
8.2 گروه حق دریافت هزینه فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.

9 انقضاء و تمدید خدمات:

تاریخ تمدید یک سرویس منقضی شده، از زمان تاریخ انقضاء قبلی خواهد بود همچنین گروه مسئولیتی در قبال نگهداری و ارائه اطلاعات و داده های خریدار پس از تاریخ انقضا نخواهد داشت.

تمامی سرویس ها در تاریخ سر رسید خود به صورت خودکار تمدید خواهند شد.

10 پذیرش قوانین:

با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت گروه ، خریدار قوانین گروه را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد.

11 نکات و نحوه ی صحیح ارسال تیکت:

11.1 تیکت های پشتیبانی را فینگلیش یا به انگلیسی ارسال نفرمائید
11.2 لطفا یک عنوان مناسب برای درخواست پشتیبانی یا مشکل خود انتخاب نمایید و از قرار دادن عنوان های کلی مانند:”سلام|سوال|درخواست|مشکل|و…” جدا خودداری بفرمایید چرا که تیکت شما پاسخ داده نخواهد شد.
11.3 برای پشتیبانی نیازی به تماس نیست و لطفا اکیدا از پیگیری تلفنی و اس ام اس خودداری فرمایید.
11.4 از ارسال موارد تکراری (قبلا ارسال شده) یا برای پیگیری به طور جد خودداری فرمایید
11.5 متن پشتیبانی کاملا رسمی ارسال شوند و از افزودن جملاتی دارای لحن عصبانیت، خودمانی و … پرهیز فرمایید
11.6 از طریق تیکت درخواست های شما به صورت کتبی ثبت شده و قابل استناد و پیگیری خواهد بود ، برخلاف تماس تلفنی و محاوره شفاهی  که قابل استناد نمیباشد.
11.7 این موضوع را در نظر بگیرید که واحد پشتیبانی در جریان مشکل شما نیست و شما باید مشکل را به صورت کامل شرح دهید ، مثلا اگر یک دامنه ثبت نشده ، سرویس هاستینگ مورد نظر قطع شده فاکتور جدید ایجاد نشده و … کاملا باید نکات را در تیکت ذکر نمائید تا پشتیبان مورد نظر در جریان مشکل شما قرار بگیرد
11.8در صورتی که وضعیت تیکت “در حال بررسی” باشد بدین معنی است که توسط تیم پشتیبانی خوانده شده و به واحد مربوطه ارجاع شده است ، بنابراین باید منتظر پاسخ بمانید
11.9 از بکار بردن تعداد غیر معمول علامت سوال (؟؟؟؟؟) و یا علامت تعجب (!!!!) خودداری نمایید چرا که متن شما از حالت رسمی خارج شده و تاثیر منفی روی خواننده می گذارد.

12 قوانین استفاده از هاست های دایرکت فا :

12.1 راه اندازی هر گونه وب سایت مرتبط با موارد جنسی ممنوع می باشد .

12.2 راه اندازی صفحات فیشینگ و هک ممنوع می باشد .

12.3 ارسال ایمیل های انبوه ، اسپم و تبلیغاتی از سرویس های هاست دایرکت فا ممنوع است و در صورت انجام این مورد هاست ساسپند و هیچ هزینه بازگشت داده نخواهد شد.

12.4 استفاده از اسکریپت های نال شده و کرک از نظر دایرکت فا مشکلی ندارد ، اما در صورت گزارش شدن و اخطار دیتاسنتر ، باید راه حل داشته باشید .

12.5 فضای ارائه شده برای میزبانی سایت و فایل های مربوط به اسکریپت می باشد . شما مجاز به آرشیو فایل در هاست ارائه شده نیستید .

12.6 تا زمانی که هزینه سرویس خود را می پردازید ، سرویس شما فعال خواهد بود ، جز در مواردی که قوانین را نقض کرده باشید.

12.7 در سرویس های میزبانی وب ، از سایت های شما بکاپ تهیه می کنیم به صورت هفتگی اما جهت اطمینان ، در صورتی که داده های حساسی دارید ، از سایت های خود پشتیبان داشته باشید .

 13 قوانین استفاده از هاست دانلود دایرکت فا :

13.1 انتشار فایل های غیر قانونی و مغایر با قوانین کشور ایران ممنوع می باشد.

13.2 راه اندازی صفحات فیشینگ و هک ممنوع می باشد .

13.3 ارسال ایمیل های انبوه ، اسپم و تبلیغاتی از سرویس های هاست دایرکت فا ممنوع است و در صورت انجام این مورد هاست ساسپند و هیچ هزینه بازگشت داده نخواهد شد.

13.4 استفاده از اسکریپت های نال شده و کرک از نظر دایرکت فا مشکلی ندارد ، اما در صورت گزارش شدن و اخطار دیتاسنتر ، باید راه حل داشته باشید !

13.5 فضای ارائه شده جهت میزبانی فایل بوده و شما مجاز به نصب اسکریپت نیستید.

13.6 تا زمانی که هزینه سرویس خود را می پردازید ، سرویس شما فعال خواهد بود ، جز در مواردی که قوانین را نقض کرده باشید.

13.7 سرویس های هاست دانلود مشمول عملیات بکاپ گیری نمی شوند و در صورت بروز هر گونه مشکلی ، دایرکت فا مسئولیتی در قبال فایل ها نخواهد داشت.

 14 قوانین سرور مجازی بورس دایرکت فا :

14.1 افرادی که از این سرور مجازی های به عنوان بورس خریداری میکنند و از آنها استفاده ای همچون ایجاد پروکسی تلگرام میکنند هر چه سریع تر دایرکت فا سرویس آنها را لغو میکند و کاربر هم حق درخواست وجه پرداختی را ندارد.

14.2 همچنین افرادی که از سرور بورس کاری غیر از کارهای بورسی انجام میدهند سرویس وی حذف و پول پرداختی به هیچ وجه بازگشت داده نمیشود.

14.3 اگر سرویس ارائه شده توسط ما کیفیت مطلوب را نداشت کاربر می بایست به بخش پشتیبانی فنی تیکت ارسال کنید تا سرویس وی را مورد بررسی قرار دهیم و اگر نیاز بود سرور او را حذف و سرور جدید برایش ایجاد میکنیم.

14.4 دایرکت فا تضمینی روی سرخطی زدن افراد نمیدهد چون که سرخطی زدن به خود کاربر بستگی دارد و در این خصوص تضمینی وجود ندارد.

14.5 در صورت وجود مشکل سرور به صورت رایگان تعویض میگردد و عودت وجه شامل سرور های مجازی بورس نمیشود.

14.6 دایرکت فا هیچ مسئولیتی در قبال ربات ها و اتوکلیکر هایی که همراه با پلان ارائه میکند ندارد.

14.7 پشتیبانی هم فقط در رابطه با سرورها میباشد و ربات ها و نرم افزار های اتوکلیکر هیچ پشتیبانی ندارند.

آخرین بروز رسانی در تاریخ 16 تیر ماه 1399 ( تیم نظارت دایرکت فا )